Izvor: Kurir, 17.Nov.2011, 19:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DŽONSON I DŽONSON PRODAJE KANCEROGENE ŠAMPONE ZA BEBE?!
TRENTON - Kompanija "Džonson i Džonson" će u naredne dve godine ukloniti tragove opasnih hemikalija iz svojih proizvoda koji se prodaju širom sveta.
Iz kompanije je saopšteno da će opasne hemikalije iz šampona za bebe biti uklonjene i ranije. Kako je istaknuto, "Džonson i Džonson" su već počeli da snabdevaju tržište proizvodima u kojima su štetni sastojci zamenjeni drugim, koji nisu opasni.
Međunarodna grupa potrošača vršila je pritisak na kompaniju "Džonson >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i Džonson" još od maja 2009. godine da povuče opasne hemikalije iz dva proizvoda za koje se veruje da uzrokuju rak. Opasne hemikalije se, između ostalog, nalaze u šamponu za bebe koji se prodaje pod sloganom "Bez suza" (No More Tears).
Pre dve sedmice je kompanija uklonila dve opasne hemikalije - 1,4 dioksan i kozmetički konzervans - kvaternijum 15, koji su bili u proizvodima prodavanim u Velikoj Britaniji, skandinavskim zemljama i Južnoj Africi.
Potrošači su pokrenuli kampanju za bojkot "Džonsonovih" proizvoda, dok štetne hemikalije iz svih proizvoda ne budu uklonjene.
Kompanija "Džonson i Džonson" je pre dve godine povukla više od 20 proizvoda zbog različitih problema - od toga da su u proizvodima poput tečnih lekova pronalaženi komadići stakla i metala, do toga da je kompanija prodavala neispravne implantate za kukove.




