Izvor: RTS, 05.Okt.2018, 15:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čuvar nacističkog logora pred sudom
Nekadašnji čuvar nacističkog logora biće izveden pred sud u Nemačkoj za saučesništvo za ubistva zbog služenja u koncentracionom logoru Štuthof.
Čuvar (94) koji nije imenovan zbog nemačkog zakona o privatnosti optužen je da je radio kao čuvar u koncentracionom logoru od juna 1942. do početka septembra 1944. godine, preneo je AP.
Tužilac iz Dortmunda Andreas Brendel izjavio je da ga, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << iako nije povezan za određeni zločin u logoru, činjenica da je u Štuthofu ubijeno više od 60.000 ljudi, čini saučesnikom na stotine ubistava.
Brendel je izjavio da je osumnjičeni, čije će suđenje početi 6. novembra u državnom sudu u Minsteru, priznao da je služio u Štuthofu, ali da nije znao za ubistva i da nije učestvovao u njima.
















