Izvor: Vostok.rs, 30.Jul.2013, 12:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čupakabra se vraća
30.07.2013. -
Izgleda da je čupakabra posle dugog zatišja konačno rešila da izađe iz senke i da se ponovo lati svojih krvavih ubistava. Ili je letnja žega tako delovala na njenu labilnu psihu, ili joj neizdrživa glad nije dala mogućnost da sedi besposlena u svom šumskom skrovištu.
Ovog puta njena pojava je skoro istovremeno bila registrovana na dva mesta: u Rusiji u Permskoj pokrajini i u Belorusiji u Vitepskoj oblasti. Sve se dešavalo po klasičnom scenariju: uveče >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << su domaćini ostavljali svoje kuniće koji pucaju od zdravlja u šupi, a ujutru su iz nalazili mrtve sa ujedima na vratu.
Ko to u stvari noću napada nezaštićene životinje i pije njihovu krv? Stanovici Permske pokrajine su uvereni da kod njih ordinira banda pasa lutalica. Ne veruju ni u kakvu čapakabru... Tada nije jasno zašto psi ne diraju mrtve kuniće? Kako utole glad? I ako to čine upravo oni, kako to da ih ne primete psi čuvari koji čuvaju domaćinstvo? U svakom slučaju lokalni stanovnici za sada mogu samo da nagađaju koji su pravi razlozi dešavanja u njihovim dvorištima u toku noći.
A stanovnici Vitepske oblasti su bili mnogo aktivniji i ipak su uhvatili neuhvatljivu čupakabru. Po svim znacima mitsko čudovište je vrlo ličilo na mlad primerak rakunolikog psa. Ono nije bilo velikih razmera i skoro da nije imala dlaku, ne računajući oblast grudi.
Lokalni stanovnici uveravaju da uhvaćena čupakabra nije bila jedina u svojoj vrsti: oni su videli bar tri predstavnika njenog roda, pri tome ubijena životinja je bila najmanja od svih.
Trup čupakabre je bio odmah prebačen u lokalno veterinarsko odeljenje, gde je bila izvrđena brižljiva ekspertiza divlje životinje. Ipak glavni veterinar Dokšicskog rejona Vitepske oblasti Ales Solovjov nije mogao sigurno da kaže koga su tačno ubili lokalno lovci. To je prvi slučaj da je video nešto tako u dugogodišnjoj praksi.
Hvatanje čupakabre je izazvalo široki odjek u beloruskom društvu. Aleksandar Kozulin, magistar biologije, šef sektora za međunarodnu saradnju i naučno praćenje konvencije za očuvanje prirode Državnog Naučno-praktičnog centra NAN Belorusije za biološke resurse za vreme razgovora sa novinarima rekao je:
- Zaista, zver ubijena u Dokšickom rejonu ima sve znake rakunolikog psa. Rakunoliki psi se rađaju bez dlake, ona se pojavljuje vremenom. Smatramo da ubijena „čupakabra“ nije bila stara ni godinu dana.
Što se tiče ostalih primeraka koji terorišu Vitepsku oblast, lov se nastavlja, a lokalnim farmerima se preporučuje da bolje zatvaraju šupe u toku noći.
Aljona Rakitina,
Izvor: Glas Rusije, foto: kraj.by.




