Izvor: Mondo, 26.Mar.2015, 08:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Crna kutija: Pilot nije mogao da uđe u kokpit!
Jedan od pilota aviona "erbas A320", koji se srušio u francuskim Alpima sa 150 putnika i članova posade, napustio je kokpit i nije mogao da se vrati pre samog pada aviona, piše "Njujork tajms", pozivajući se na podatke iz crne kutije.
Foto: AP Photo/ Claude Paris
"Muškarac koji je van kokpita lagano kuca na vrata i nema odgovora", rekao je neimenovani istražitelj "Njujork tajmsu", nakon što je pronađena jedna crna kutija na mest nesreću.
On >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je dodao da ta osoba ponovo i ponovo kuca na vrata, ali nikako nema odgovora.
"Vi čujete da on pokušava da razvali vrata", rekao je istražitelj.
Spasilačke ekipe izvukle su juče uveče prva tela nastradalih. "Posmrtni ostaci nastradalih putnika su u sredu uveče izvučeni sa mesta nesreće", prenose mediji izjavu jednog portparola francuske policije, koji je ostavio otvorenim pitanje koliko je tela izvučeno sa mesta gde se avion srušio.
Nastavak izvlačenja posmrtnih ostataka nastaviće se danas, pišu nemački mediji, podsećajući da je u avionu bilo 150 ljudi i da nema preživelih.
Još se ne zna zbog čega se avion srušio iako su pronađene dve crne kutije.
Ključno pitanje ostaje da, ako je avion kompanije "Džerman vings" gubio visinu nekih desetak minuta, zašto piloti nisu pozvali u pomoć, prenosi BBC. Postoji mogućnost da su oba pilota bila mrtva ili su se onesvestili.
Ukoliko se oni nisu oglasili, istražitelji će moći da zaključe da su se onesvestili, a to sugeriše da je u avionu došlo do drastične promene pritiska, smatra Vestkot.
To ne mora biti fatalno ako piloti uspeju da na vreme stave maske za kiseonik, ali ako su bili onesvešćeni, to bi objasnilo zašto nije bilo poziva za pomoć ili pokušaja da se avion preusmeri na najbližu pistu, navodi on.
Među putnicima je bilo 72 Nemaca, od kojih 16 gimnazijalaca.
Jedan broj rodbine nastradalih došao je već na mesto nesreće, dok će drugi doputovati sutra specijalnim letovima iz Diseldorfa i Barselone, javljaju mediji.
Avion "erbas A 320" srušio se u utorak sa 144 putnika i šest članova posade u Alpima na jugu Francuske, 100 kilometara severno od Nice, dok je leteo iz Barselone u Diseldorf.











