Izvor: Blic, 19.Jul.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čovek koji je bacio granatu na Buša
Čovek koji je bacio granatu na Buša
Gruzijska policija raspisala je novu, 83.000 dolara vrednu nagradu za informaciju o osobi koja je osumnjičena da je bacila granatu tokom govora američkog predsednika Džordža Buša na trgu u Tbilisiju, maja ove godine.
Američki stručnjaci koji učestvuju u istrazi saopštili su da granata nije eksplodirala samo zahvaljujući kvaru na mehanizmu za aktiviranje. Granata je otkrivena samo 30 metara od pozornice sa koje je Buš pozdravio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << više desetina hiljada Gruzijaca na Trgu slobode. Nova nagrada za informaciju koja bi dovela do hapšenja osumnjičenog sedam puta je veća od prve koju je policija raspisala još u maju, a koja je iznosila 'svega' 11.000 dolara.
- Gruzijsko ministarstvo unutrašnjih poslova raspisalo je nagradu za svakoga ko ima informaciju i može da nam pomogne u pronalaženju te osobe - rekao je Vano Merabišvili, ministar unutrašnjih poslova.
Ovaj incident je bacio u senku Bušovu posetu Gruziji tokom koje je pokazao podršku prozapadnoj vladi, a koja je došla na vlast posle revolucije pre 20 meseci.
Ministar Merabišvili je na konferenciji za novinare izjavio da policija ne zna ime osumnjičenog pokazujući slike_arhiva mladića, koji nosi naočare. A. P.









