Izvor: Vesti-online.com, 25.Apr.2019, 17:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čikago: Iscureo amonijak, hospitalizovana 31 osoba
Najmanje 31 osoba danas je hospitalizovana nakon što je došlo do curenja amonijaka iz kontejnera koje je vukao traktor u predgrađe Čikaga, saopštili su zvaničnici.
Portparol šerifa okruga Lejk Kristofer Koveli izjavio je da su među hospitalizovanim osobama tri policijska službenika koji su u dobrom stanju.
Prema njegovim rečima, nekoliko drugih osoba je u ozbiljnom, ali stabilnom stanju, preneo je AP.
Vlasti su saopštile da je do curenja amonijaka >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << došlo oko 4.30 časova po lokalnm vremenu kada je došlo do ispuštanja hemikalije u vazduh iznad Bič parka oko 65 kilometara severno od centra Čikaga.
Vlasti su zatražile od žitelja u radijusu od kilometra ipo da zatvore prozore i ostanu u svojim domovima.
Ta naredba je kasnije ukinuta.
Nastavak na Vesti-online.com...
UŽAS U ČIKAGU Iscureo amonijak, hospitalizovana 31 osoba
Izvor: Blic, 25.Apr.2019
Najmanje 31 osoba danas je hospitalizovana nakon što je došlo do curenja amonijaka iz kontejnera koje je vukao traktor u predgrađe Čikaga, saopštili su zvaničnici.







