Cerar pozvao migrante na strpljenje

Izvor: RTS, 19.Sep.2016, 21:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cerar pozvao migrante na strpljenje

Slovenački premijer Miro Cerar pozvao je na strpljenje migrante i izbeglice koji u Sloveniji protestuju zahtevajući brže rešavanje svojih molbi za azil.
Razumem da su oni donekle uznemireni postupcima za dobijanje međunarodne zaštite, ali verujem da se nadležni trude da ih ubrzaju, a i sam ću se za to zauzeti kad analiziram situaciju, rekao je Miro Cerar novinarima, komentarišući protest u centru >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za azil u Ljubljani, prenosi Hina.

Zbog dugotrajnih procedura i uslova života u tom centru protestuje oko 30 izbeglica i migranata, većinom iz Sirije i Avganistana.
Oni su u ponedeljak ujutru počeli protest istakavši transparent kojim traže sastanak sa ministarkom unutrašnjih poslova i brže rešavanje svojih molbi za azil jer tvrde da su postupci veoma neizvesni i dugotrajni, te da se zbog "neizdrživih" uslova u prihvatnom centru osećaju kao u zatvoru.
Prema zvaničnim podacima policije, kroz Sloveniju je od početka migrantske krize prošle godine pa do zatvaranja balkanske rute u aprilu ove godine prošlo pola miliona migranata, najviše iz Sirije, Iraka i Avganistana, a među njima 52 odsto žena i dece.
Za status koji im garantuje međunarodnu zaštitu, molbe su u tom periodu podnela 952 migranta, od čega 267 Avganistanaca i 225 Sirijaca.
U Sloveniji se trenutno nalazi 297 onih koji su zatražili azil, a pozitivno ili negativno je rešeno 614 molbi, dok je izbeglički status do sada dobilo 27 migranata i izbeglica, navodi Hina.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Premijer Slovenije pozvao migrante da budu strpljivi

Izvor: NoviMagazin.rs, 19.Sep.2016

Slovenački premijer Miro Cerar pozvao je danas migrante i izbeglice koji u Sloveniji zahtevaju brže rešavanje svojih molbi za azil da budu strpljivi, dok se ne reše njihove molbe za dobivanje azila..."Razumem da su oni ponešto uznemireni postupcima dobijanja međunarodne zaštite, ali verujem da...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.