Čeka nas burna decenija

Izvor: Press, 15.Sep.2010, 09:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čeka nas burna decenija

Ugledni magazin objavio je predviđanja za narednih deset godina u oblasti politike, tehnologije, medicine, finansija i ekonomije
Magazin „Forbs" objavio je predviđanja za narednih deset godina u oblasti politike, tehnologije, medicine, finansija, ekonomije. U izveštaju nazvanom „Sledećih 10 godina", prema Forbsovim predviđanjima, severnokorejski lider Kim Džong Il će umreti 2011. godine u 70. godini, a njegov sin Jong Un će ga naslediti >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << na čelu zemlje.
Nakon smrti vođe i preuzimanja vlasti od strane njegovog najmlađeg sina, Severna Koreja uspostaviće trgovinske odnose sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Muškarci postaju suvišni
Čelzi Klinton, ćerka američke državne sekretarke Hilari Klinton i bivšeg američkog predsednika Bila, postaće senatorka 2016. godine, a tada će i po prvi put biti trudna.
Među tehnološkim predviđanjima navodi se da će najbrži voz saobraćati na liniji Pariz - Peking brzinom većom od 480 km/h već 2018. godine. Godinu dana kasnije, 2019. godine, prvi čovek „Epla" Stiv Džobs daće ostavku, a prema testamentu, nakon smrti ostaviće 50 milijardi dolara fondaciji Bila Gejtsa. Džobsovo mesto u „Eplu" zauzeće Džonatan Iv, stariji potpredsednik kompanije. Ranije, 2012. godine, protiv „Epla" američko ministarstvo pravosuđa podići će tužbu zbog monopola u oblasti tabletnih računara.
Osnivač „Fejsbuka" Mark Cukerberg će 2012. godine postati prvi dvadesetogodišnjak sa bogatsvom većim od 10 milijardi dolara, a vrednost Fejsbuka popeće se na 40 milijardi dolara.
U predviđanjima na području medicine, 2016. godine će „muškarac postati suvišan". Naime, tada će dve Australijanke postati roditelji koristeći sintetičku spermu stvorenu iz majčine matične ćelije. U Kini će se 2020. godine, zbog manjeg broja žena, legalizovati homoseksualni brakovi.

Između Kine i Tibeta 2020. godine će buknuti takozvani Plavi rat nakon što Kina otvori veliku hidroelektričnu branu na reci Bramaputra u Tibetu. Takođe, Kina će se suočavati sa vojnim pretnjama Indije i Pakistana. Indijski biznismen Mukeš Ambani 2014. godine će postati najbogatiji čovek na svetu s novčanikom debelim 62 milijarde dolara.
Izumire tuna
Prvi čovek sa obe amputirane noge kvalifikovaće se 2012. za finale trke na 400 metara na Olimpijskim igrama u Londonu i osvojiće 4. mesto sa udovima od specijalnog materijala. Godinu dana kasnije izumreće tuna, a kompanija „Micubiši" prodavaće je u konzervama iz rezervi desetostruko skuplje. Pileće meso 2017. godine proizvodiće se u laboratorijama i prodavati za 10 funti po kilogramu.
Godinu dana pre toga biće omogućeno internet glasanje za predsednika SAD i tako će glasati sedam odsto birača. Biće propraćeno optužbama za prevaru. Dve godine kasnije, tačnije 2018. poslednje američke trupe napustiće Avganistan, a obe strane, i Amerikanci i talibani će tvrditi da su pobedili.

Nastavak na Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.