Čaves nastavio lečenje na Kubi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Jul.2011, 11:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čaves nastavio lečenje na Kubi

HAVANA -

Predsednik Venecuele Ugo Čaves stigao je na Kubu, gde će biti podvrgnut tretmanu hemoterapije, preneli su svetski mediji.

Čaves je u tu ostrvsku državu stigao sinoć u društvu supruge Rose i za sada nije poznato koliko će se tamo zadržati.

Venecuelanska skupština je u petak jednoglasno odobrila Čavesu zahtev da nastavi lečenje raka izvan zemlje, iako opozicioni lideri tvrde da je neustavno da predsednik sprovodi izvršnu vlast sa Kube.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Čaves (56) operisan je prošlog meseca na Kubi, gde mu je odstranjen kancerozni tumor. Čaves se na Kubi zadržao oko mesec dana pre nego što se ranije ovog meseca vratio u Venecuelu.

Kuba, jedina jednopartijska komunistička država u Latinskoj Americi, najbliži je regionalni saveznik Čavesovog režima, preneo je AFP.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.