Izvor: B92, 14.Dec.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Buš priznao krivicu za rat u Iraku
Vašington -- Predsednik SAD Džordž Buš preuzeo je odgovornost za ulazak u rat sa Irakom zbog netačnih obaveštajnih podataka.
"Istina je da se ispostavilo da je većina obaveštajnih podataka bila netačna. Kao predsednik, odgovoran sam za odluku da se udje u rat i dužan sam da ispravim ono što je loše, time što ću sprovesti reformu naših obaveštajnih kapaciteta - a mi to upravo i činimo", rekao je Buš.
"Moja odluka da se ukloni Sadam Husein bila je dobra >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odluka", rekao je Buš i dodao da je Husein predstavljao pretnju, a da su SAD "danas u Iraku jer je (njihov) cilj uvek bio uklanjanje brutalnog diktatora".
Bušovo novo priznanje je značajno, budući da on retko kada priznaje greške, iako je i ranije priznavao neuspeh američkih obaveštajnih službi. Američka administracija je tvrdila da je iračko oružje za masovno uništenje glavni razlog za ulazak u rat u martu 2003.










