Izvor: Blic, 23.Mar.2002, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Buš 'oterao' Fidela Kastra
Buš 'oterao' Fidela Kastra
MONTEREJ (Rojters) - Završnicom samita UN o finansiranju razvoja siromašnih zemalja u Meksiku dominirao je diplomatski skandal koji je izbio između predsednika SAD i Kube Džordža Buša i Fidela Kastra. Pošto je održao kratak ali veoma oštar govor nazivajući ekonomske sisteme razvijenih zemalja u svetu 'genocidnim' Kastro se izvinio liderima 50 država istakavši da ga 'specijalne okolnosti' primoravaju da se odmah vrati na Kubu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />Te 'specijalne okolnosti' bile su dolazak Džordža Buša u Monterej, a kolone automobila sa dvojicom predsednika su se mimoišle u blizini aerodroma. Meksički i američki zvaničnici demantovali su da je Buš 'oterao' Kastra navodeći da je kubanski predsednik ionako po planu trebalo da ode pre dolaska delegacije iz Amerike. Buš je poslednjeg dana samita u Meksiku zahvalio saveznicima u borbi protiv terorizma najavljujući da će SAD za tri godine uplatiti 10 milijardi dolara siromašnim zemljama.











