Izvor: B92, 25.Sep.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Buš: Sadam gori od Miloševića
Vašington -- Predsednik SAD Džordž Buš izjavio je da je irački predsednik Sadam Husein gori od bivšeg jugoslovenskog predsednika Slobodana Miloševića. U izjavi novinarima, Buš je podsetio da se pre desetak dana obratio Ujedinjenim nacijama i saopštio im da Sadam Husein poseduje oružje za masovno uništenje, da je terorisao svoje susede i svoj narod više nego što je to radio Milošević. "Ne smemo da dozvolimo da lideri razvijaju oružje, i to najgore na svetu, da ucenjuju UN, da naše prijatelje i saveznike drže kao taoce", rekao je Buš.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.













