Izvor: Blic, 07.Nov.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Buš: Akcija tek na početku
Buš: Akcija tek na početku
VARŠAVA (Beta) - Predsednik SAD Džordž Buš ocenio je juče da je regionalni samit o terorizmu u Varšavi značajan doprinos učvršćivanju globalne antiterorističke koalicije. U obraćanju učesnicima samita zemalja srednje i istočne Evrope, Buš je iz Vašingtona, preko televizijskog mosta, rekao da je vojna akcija u Avganistanu tek na početku i da može trajati veoma dugo.
On je kazao da SAD očekuju pomoć celog sveta, jer se delovanje terorista mora energično zaustaviti. Američki predsednik je precizirao da se radi ne samo o hvatanju konkretnih vinovnika terorističkih napada, nego o uništenju centara koji iniciraju terorizam, kao što su talibanske baze.









