Broje se mrtvi u Iraku: Još 18 poginulih u protestima

Izvor: B92, 30.Okt.2019, 01:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Broje se mrtvi u Iraku: Još 18 poginulih u protestima

Bagdad -- Irački zvaničnik saopštio je da je 18 osoba ubijeno, a skoro 900 stotina ranjeno tokom noći.

Iračke snage bezbednosti ponovo su otvorile vatru na demonstrante u šiitskom svetom gradu Kerbali.

Do sukoba je došlo kada su Iračani, četvrti dan zaredom, izašli na ulice u drugom talasu antivladinih protesta zvog korupcije, lošeg rada javnih službi i uslova života.

AP prenosi izjave očevidaca da su demonstranti bili u šatorskom naselju na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gradskom trgu, kada je na njih pucano bojevom municijom iz vozila u pokretu.

Prema rečima svedoka, zatim je maskirani napadač došao među demonstrante i počeo da puca.

U oktobru je tokom antivladinih protesta ubijeno 250 Iračana.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.