Izvor: B92, 25.Dec.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Brodolom u Južnoj Koreji
Seul -- Brod koji je nosio toksičan materijal potonuo danas u južnokorejskim vodama, a 14 mornara vode se kao nestali.
Obalska straža Južne Koreje saopštila je da su patrolni brodovi i mornarica počeli potragu za brodom rano jutros, čim su primili signal za pomoć sa nestalog plovila. Jedan od mornara, koji je identifikovan kao 28-godišnju Burmanac, pronađen je bez svesti kako pluta na moru, dok se preostalih 14 mornara, među kojima dvojica iz Mjanmara, i dalje vode kao nestali.
Brod koji je potonuo imao je kapacitet 1.323 tone, a prevozio je 2.000 tona opasne azotne kiseline i nakon što je napustio grad Gvanđang bio je na putu ka Tajvanu.









