Izvor: Glas javnosti, 12.Jul.2009, 05:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Britanija gubi status nuklearne sile?
LONDON - Ujedinjeno Kraljevstvo je vekovima bilo najveća svetska supersila, da bi od kraja Drugog svetskog rata bilo svedeno na status „pomoćnika“ SAD i regionalne sile. No, Velika Britanija još uvek ima respektabilnu oružanu silu, a niko ne zaboravlja ni da je reč o jednoj od zemalja sa nuklearnim arsenalom. Posle Sjedinjenih Država, Britanci daju i najviše vojnika i naoružanja u projektima okupacije Iraka i Avganistana.
Britanski vojnici masovno ginu
Britansko >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << ministarstvo odbrane saopštilo je da su u Avganistanu poginula još petorica britanskih vojnika, čime je ukupan bilans stradalih otkako se ta zemlja pridružila američkoj invaziji na Avganistan 2001. godine povećan na 184. Broj britanskih vojnika poginulih u Avganistanu premašio je tako broj od 179 koliko je stradalo u ratu u Iraku, preneo je Rojters.










