Britanac ipak nije umro od ebole?

Izvor: Telegraf.rs, 09.Okt.2014, 21:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Britanac ipak nije umro od ebole?

Britanac koji je preminuo imao je visoku temperaturu i unutrašnje krvarenje, a temperatura tako visoka nije karakterištična za ebolu, saopšteno je u Skoplju

Makedonske vlasti saopštile su večeras da preminuli Britanac, za koga se sumnjalo da je zaražen ebolom, nije umoro od ebole već od drugog virusa.

Britanac je imao visoku temperaturu i unutrašnje krvarenje, a temperatura tako visoka nije karakterištična za ebolu, saopšteno je u Skoplju.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs <<
Zdravstvene vlasti u Skoplju večeras su bile u povišenom stanju pripravnosti, javio Tanjugov izveštač iz Makedonije. Policija i zdravstveni radnici u skafanderima blokirali su hotel “Super Osam” kod Stare Čaršije u kome je odseo Britanac.

Foto: Tanjug/AP

Kako navodi Hafington post, preminuli Britanac se zove Vilijam Puli i zdravstvni je radnik koji je kao dobrovoljac radio u Sijera Leoneu gde je i došao u kontakt sa virusom. On je potom prebačen u Britaniju 24. avgusta gde se navodno oporavio u karantinu u londonskoj bolnici Rojal fri.

Rojters prenosi da da je Britanac stigao u Makedoniju iz Britanije 2. oktobra, a da je u bolnicu primljen danas oko tri sata popodne i da je preminuo nekoliko sati kasnije.

Britanska agencija prenosi i izjavu Jovanke Kostovske iz Ministarstva zdravlja Makedonije da su uzorci krvi Britanca poslati u Nemačku na testiranje.

(Telegraf.rs / Tanjug)

Nastavak na Telegraf.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.