Bivši oficiri HV - plaćene ubice

Izvor: Glas javnosti, 20.Apr.2009, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bivši oficiri HV - plaćene ubice

ZAGREB - Hrvatsko ministarstvo spoljnih poslova i evropskih integracija naredilo je ambasadorki u Čileu, koja pokriva i Boliviju, da pažljivo prati stanje u Boliviji posle izveštaja o planiranju atentata na predsednika Eva Moralesa u kome su učestvovala i dvojica Bolivijaca - hrvatskih državljana i bivših oficira Hrvatske vojske.

Prema rečima portparola ministarstva Marija Draguna, ambasadorka u Čileu Vesna Terzić dobila je uputstvo da pažljivo prati stanje i da u slučaju potrebe >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << otputuje na razgovor u Ministarstvo spoljnih poslova Bolivije.

Hrvatska veza

Osim Terzićeve, stanje u Boliviji prate i dvojica hrvatskih počasnih konzula u Kočabambi i Santa Kruzu de la Sijeri, gradovima u kojima od 19. veka živi značajan broj Hrvata, ekonomskih emigranata.

Hrvatski mediji izvestili su da bolivijske vlasti atentatore povezuju sa šefom opozicije Brankom Marinkovićem, koji je hrvatskog porekla, a zalaže se za autonomiju bogatih pokrajina, kao i da se bolivijski Hrvati osećaju nedovoljno bezbedno jer ih u bolivijskim državnim medijima označavaju kao ekstremiste i ustaše koji bi sa Bolivijom učinili isto što i sa Jugoslavijom.

Bolivijska policija je u petak u Santa Kruzu u obračunu ubila trojicu a uhapsila dvojicu muškaraca, pripadnika plaćeničke grupe koja je planirala atentat na predsednika Moralesa.

Među ubijenima je i Eduardo Rosa Flores zvani Čiko, koji je u ratu u Hrvatskoj na području Osijeka komandovao internacionalnom jedinicom u kojoj su bili Hrvati iz SAD, Australije i Južne Amerike, ali i lica s, najblaže rečeno, kontroverznom prošlošću.

MORALES OPTUžIO SAD

VAŠINGTON - Predsednik Bolivije Evo Morales optužio je SAD da i dalje kuju zaveru protiv njega, što je Vašington odbacio, navodeći da američka administracija ni na koji način nije umešana u pokušaj ubistva Moralesa.

Morales je, na marginama samita zemalja Severne i Južne Amerike u Trinidadu i Tobagu, rekao novinarima da se kuje zavera za njegovo ubistvo i pozvao američkog predsednika Baraka Obamu da javno osudi svaki pokušaj nasilne promene vlasti u Boliviji, preneo je Itar-TASS.

Kamo srece da je i Savezna Milicija bivse Jugoslavije ustase slala gde im je i bilo mesto.

eto sta rade Tadici u inostranstvu :)

U juznoj Americi sve ustasa do ustase.

Nasi ljudi ce zapamtiti Tadica&Dinkica jer mnogi gladuju,bez dovoljno novca za hranu i lekove,a oni na mnoge kritike se ne obaziru,navodno stedece kada mnogi pomru onda ce biti kasno!

Nastavak na Glas javnosti...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Hrvati zabrinuti za sunarodnike u Boliviji

Izvor: Mondo, 19.Apr.2009, 12:37

Hrvatsko ministarstvo spoljnih poslova naredilo je ambasadorki da pažljivo prati stanje u Boliviji posle izveštaja o planiranju atentata na predsednika Eva Moralesa u kome su učestvovala i dvojica hrvatskih državljana i bivših oficira Hrvatske vojske (HV).

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.