Izvor: B92, 08.Mar.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bivši marinac špijun Al kaide?

Finiks -- Bivši marinac SAD uhapšen pod sumnjom da je špijunirao za Al kaidu.

Sumnja se da je Hasan Abudžihad podatke o kretanju ratnih brodova SAD dostavljao Internet-sajtu povezanom sa Al kaidom, saopštilo je danas Ministarstvo pravosuđa SAD. Abudžihad je uhapšen u Finiksu, država Arizona, pod sumnjom da je prenosio podatke o eskadrili uključenoj u misije protiv Al kaide i avganistanskih talibana.

U saopštenju se navodi da je Abudžihad podatke prenosio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << listu Azam, sa sedištem u Londonu, i dostavljao ih njihovom sajtu. U saopštenju Ministarstva pravosuđa navodi se da je Hol dostavljao poverljive podatke o kretanju brodova od Kalifornije do Zaliva 2000. i 2001, u vreme dok je bio član posade USS Benfolda.

Abudžihad je napustio mornaricu 2002, a uskoro treba da bude prebačen u Nju Hejven, država Konektikat, gde će mu biti suđeno. Ako bude osuđen, preti mu zatvorska kazna od 25 godina.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.