
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Sep.2024, 19:11
Bin Salman: Nema priznanja države Izrael bez priznanja države Palestine
Krunisani princ i de fakto lider Saudijske Arabije Mohamed bin Salman izjavio je danas da ta zemlja neće priznati državu Izrael bez priznanja palestinske države i oštro je osudio ''zločine izraelske okupacije'' protiv palestinskog naroda.
''Kraljevina neće prestati da neumorno radi na uspostavljanju nezavisne palestinske države sa istočnim Jerusalimom kao prestonicom, a mi potvrđujemo da kraljevina neće uspostaviti diplomatske odnose sa Izraelom ako do toga ne dođe'', >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << poručio je Bin Salman, prenosi Rojters.
Pozivajući se na dva neimenovana izvora, agencija prenosi da može doći do odlaganja pregovora koje podržavaju SAD o normalizaciji saudijsko-izraelskih odnosa.
Nekoliko nedelja pre nego što je izbio rat između Hamasa i Izraela u oktobru prošle godine, bin Salman je poručio da je Rijad sve bliži dogovoru s Izraelom.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...