Izvor: S media, 19.Sep.2011, 13:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Berluskoni stigao u sud u Milanu
Italijanski premijer Silvio Berluskoni stigao je danas u sud u Milanu na nastavak jedne od četiri parnice koje se protiv njega vode u Italiji.
U sud u Milanu danas je stigao italijanski premijer Silvio Berluskoni, kako bi prisustvovao nastavku jedne od četiri parnice koje se protiv njega vode u Italiji.
Berluskoni je u zgradu milanskog suda ušao u povorci vozila na sporedni ulaz, prenela je agencija AP.
Italija: Opozicija traži Berluskonijevu ostavku
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
Putin: Kritičari ljubomorni na Berluskonija
U slučaju da suđenje bude danas nastavljeno, posle letnje pauze, sud će razmatrati optužbe protiv Berluskonija da je podmitio britanskog advokata Dejvida Milsa da laže na sudu 1990. godine kako bi zaštio njegove poslovne interese.
Mils je osuđen 2009. godine za uzimanje 600.000 dolara mita (od Berluskonija), ali presuda je preinačena kada je Visoki italijanski krivični sud izrekao mišljenje da je slučaj zastareo.
Berluskoni je negirao da je počinio malverzacije u tom slučaju i optužio italijanske sudije da su pokrenule politički motivisano suđenje.
(Tanjug)











