Izvor: Blic, 14.Jul.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Belfast bez 113 policajaca

Belfast bez 113 policajaca

BELFAST (Beta-Rojters) - Više od 100 policajaca povređeno je u Belfastu u neredima koji su izbili tokom tradicionalnog marša probritanskih protestantskih lojalista.

Prema rečima šefa policije Ronija Flenegena prekjuče je povređeno 113 policajaca, od kojih je 19 zadobilo prelome kostiju.

'Bilo je jezivo. Bilo je organizovano i isplanirano', rekao je Flenegen.Prema rečima očevidaca, nekoliko demonstranata je takođe >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << povređeno u nemirima.

Policija je koristila vodene topove i plastične metke, a demonstranti su na policiju bacali molotovljeve koktele.

Do najžešćih sukoba je došlo u Severnom Belfastu, kada su protestanti prolazili kroz katoličko naselje, a do obračuna je došlo i u istočnom delu grada, u kome su se mladi protestanti i katolici gađali kamenicama.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.