Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Nov.2009, 12:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Barozo: Otvorena nova era proširenja EU
BRISEL - Predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo ocenio je danas da je ratifikacijom Lisabonskog sporazuma otvorena nova era proširenja Evropske unije.
"Lisabonski sporazum je konačno ratifikovan i uskoro će stupiti na snagu. Nakon što su uklonjene i poslednje prepreke pred samim smo vratima nove ere proširene EU čiji su stanovnici odlučili da je učine efikasnijom, više demokratskom i snažnijeg glasa na svetskoj sceni", rekao je Barozo povodom obeležavanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dve decenije pada Barlinskog zida.
"To je Evropa slobode i solidarnosti, slobodna, a ona ne bi bila moguća bez događaja od pre 20 godina, događaja kojih se danas prisećamo - uklanjanja gvozdene zavese i rušenja Berlinskog zida", rekao je Baroso, prenosi Glas Amerike.
Šef Delegacije Evropskog parlamenta za Bosnu i Hercegovinu, Srbiju, Crnu Goru i Kosovo Eduard Kukan naglasio je da se bez proširenja na Zapadni Balkan ne može govoriti o ujedinjenoj Evropi.
"Reč je o regionu koji je uvek bio veoma osetljiv, svedoci smo ratova u vreme raspada Titove Jugoslavije i mislim da je u interesu svih Evropljana da i zemlje regiona uključe u buduću ujedinjenu Evropu", rekao je Kukan.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Barozo: Nova era proširenja EU
Izvor: Blic, 10.Nov.2009
Predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo ocenio je danas da je ratifikacijom Lisabonskog sporazuma otvorena nova era proširenja Evropske unije..."Lisabonski sporazum je konačno ratifikovan i uskoro će stupiti na snagu. Nakon što su uklonjene i poslednje prepreke pred samim smo vratima nove...
Baroso: Nova era proširenja
Izvor: Večernje novosti, 10.Nov.2009
Predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Baroso ocenio je danas da je ratifikacijom Lisabonskog sporazuma otvorena nova era proširenja Evropske unije.





