BUGARKA SAKUPILA 43.000 KALENDARA

Izvor: Kurir, 28.Jun.2010, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BUGARKA SAKUPILA 43.000 KALENDARA

SOFIJA - Bugarska kolekcionarka Marija Dimitrova poseduje najveći broj kalendara u Bugarskoj.

Dimitrova, koja živi u Burgasu, u poslednjih 35 godina sakupila je više od 43.000 kalendara i tako ušla u lokalno izdanje Ginisove knjige rekorda.

Njoj je uručena specijalna statueta, kojom se potvrđuje da je jedini vlasnik toliko velikog broja kalendara.

U kolekciji Dimitrove nalaze se i ličnosti bugarske tranzicije u poslednjih 20 godina, ali i egzotični kalendari iz Tajlanda, Japana, Kine, Norveške i Egipta.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.