BROD KOSTA ALEGRA PRISTAO U SEJŠELSKU LUKU

Izvor: Kurir, 01.Mar.2012, 12:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BROD KOSTA ALEGRA PRISTAO U SEJŠELSKU LUKU

VIKTORIJA - Luksuzni brod za krstarenje "Kosta Alegra" stigao je u luku i glavni grad Sejšela Viktoriju, tri dana posle požara zbog kojeg su njegovi motori prestali da rade, pa je brod sa više od 1.000 putnika i članova posade plutao u vodama Indijskog okeana.

VIKTORIJA - Luksuzni brod za krstarenje "Kosta Alegra" stigao je u luku i glavni grad Sejšela Viktoriju, tri dana posle požara zbog kojeg su njegovi motori prestali da rade, pa je brod sa više od 1.000 putnika >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i članova posade plutao u vodama Indijskog okeana.

Italijanski brod dočekalo je tridesetak novinara, a Crveni krst je postavio šatore i dovezao ambulantna kola. Oblaska straža je pre dva dana saopštila da će sa dva tegljača dovući brod do luke Viktorija.

Potpukovnik obalske straže Žoroz Adelin je ranije rekao da su pripadnici staže spremni da brod zaštite od napada gusara. "Naš osnovni cilj je zaštita od gusara. Imamo automatsko oružje na dva broda koji prate kruzer", rekao je Adelin.

Na brodu "Kosta Alegra" u Indijskom okeanu pre tri dana izbio je požar zbog kojeg su motori prestali da rade. Tada niko nije povređen, a požar je ubrzo ugašen.

Brod "Kosta Alegra", dugačak 188 metara, sa 635 putnika i 413 članova posade, u subotu je isplovio luke na Madagaskaru i krenuo preko Sejšela u Oman i Egipat.

"Kosta Alegra" je sestrinski brod "Koste Konkordije", koja se u januaru nasukala nedaleko od italijanskog ostrva Điljo u Italiji, kada je poginulo 25 ljudi, a za sudbinu sedmoro se još ne zna.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

"Kosta Alegra" stigla u Viktoriju

Izvor: RTS, 01.Mar.2012

Tri dana posle požara zbog koga su motori prestali da rade, kruzer "Kosta Alegra" stigao u luku Viktorija na Sejšelima. Brod, koji su do luke dovukli tegljači, sa više od hiljadu putnika i članova posade, plutao Indijskim okeanom...Luksuzni brod "Kosta Alegra" stigao je uz pomoć brodova tegljača...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.