Izvor: Kurir, 24.Maj.2010, 17:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BORISOV - PREMIJER MAKEDONIJE?!
SOFIJA - Televizija Vatikan je bugarskog premijera Bojka Borisova greškom proglasila za predsednika Vlade Makedonije, javlja sofijska agencija Novinite. Javljajući o audijenciji Borisova kod poglavara rimokatoličke crkve pape Benedikta XVI, TV Vatikan je govorila o delegaciji Makedonije.
Izveštaj je objavljen na internet sajtu TV Vatikan na nemačkom jeziku.
"U subotu je papa Benedikt XVI primio visoku delegaciju iz Makedonije, povodom praznika slovenskih apostola Svetog >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Ćirila i Svetog Metodija", javila je TV Vatikan. Prema rečima portparola Vatikana, reč je o manjoj "tehničkoj greški".
Borisov je izjavio da takva greška ne bi trebalo da bude iskorišćena da se pokvari praznik. Prethodno je bugarsku delegaciju na rimskom aerodromu "Ćampino" dočekala bugarska zastava koja je bila okrenuta naopako.
Propust je brzo ispravljen, čim su domaćini primetili da bugarski fotoreporteri snimaju zastavu.
Inače, papa Benedikt XVI prihvatio je poziv Borisova da poseti Bugarsku 2012. godine. "Ako budem živ i zdrav, kada dobijem zvaničnu pozivnicu diplomatskim putem, posetiću Bugarsku", izjavio je papa u Vatikanu.









