Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Okt.2023, 06:21

BLISKOISTOČNI SUKOB: Netanijahu najavio "nezapamćeni" paket vojne pomoći iz SAD, Izrael sazvao "ratni kabinet"

Sukob izraelske vojske i Hamasa ušao je u 13. dan. Premijer Izraela Benjamin Netanijahu sazvao je "ratni kabinet" nedugo nakon najave da stiže "nezapamćeni" paket vojne pomoći koji je obezbedio predsednik SAD Džozef Bajden. Sjedinjene Države uložile su veto na rezoluciju Saveta bezbednosti UN kojom bi se omogućilo dostavljanje humanitarne pomoći u Pojas Gaze. Bajden tokom posete Tel Avivu poručio da će SAD učiniti sve da Izrael bude bezbedan.  

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

Trinaesti dan rata, Izrael nastavio da bombarduje Gazu (Uživo)

Izvor: NoviMagazin.rs, 19.Okt.2023

Sukob izraelske vojske i Hamasa ušao je u 13. dan. Izrael je danas nastavio da bombarduje lokacije širom pojasa Gaze. Najavljen dolazak humanitarne pomoći u Gazu.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.