Izvor: Kurir, 10.Nov.2011, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BERLUSKONI PODRŽAO MONTIJA ZA PREMIJERA
RIM - Odlazeći italijanski premijer Silvio Berluskoni podržao je danas bivšeg evropskog komesara Marija Montija za budućeg premijera.
Italijanski premijer Silvio Berluskoni čestitao je Mariju Montiju imenovanje za doživotnog senatora, koje bi moglo biti najava da bi istaknuti ekonomista mogao biti postavljen na čelo vlade u Rimu.
"Želim da Vam čestitam imenovanje za doživotnog senatora, što svedoči o Vašim velikim naučnim i društvenim zaslugama, i želim Vam plodan >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << rad u interesu zemlje", navedeno je u čestitki koju je Berluskoni uputio Montiju, prenela je ANSA.
Italijanski predsednik Đorđo Napolitano imenovao je juče Montija, nekadašnjeg evropskog komesara za konkurenciju, za doživotnog senatora. To bi, prema tumačenju medija, mogao biti uvod za postavljanje Montija na funkciju novog premijera Italije pošto je Berluskoni najavio da će se uskoro povući. Monti se trenutno nalazi na čelu prestižnog univerziteta Bokoni u Milanu.
Doživotni senatori biraju se i među istaknutim ličnostima van sveta politike i imaju privilegije prilikom glasanja u Senatu.







