Izvor: Blic, 29.Maj.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Azilanti štrajkuju glađu
Azilanti štrajkuju glađu
PORT HEDLAND - Izbeglice u jednom od centara za azilante u Australiji stupili su u štrajk glađu, protestujući zbog upada naoružanih policajaca u centar tokom vikenda.
Grupa azilanata optužila je predstavnike vlasti za brutalnost, tvrdeći da su policajci vezivali lisicama i tukli žene i decu tokom upada u centar Port Hedland u zapadnoj Australiji. Tom prilikom je ispreturana i odaja koja je korišćena kao džamija. U raciji su >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << uhapšena 22 azilanta. U akciji hapšenja učestvovalo je 170 policajaca i čuvara centra naoružanih štitovima i vatrenim oružjem.
U australijskom Odseku za izbeglice kažu da su uhapšeni azilanti osumnjičeni za dizanje pobune u ovom kampu pre dve nedelje.
Grupa palestinskih izbeglica iz Port Hedland centra tvrdi da oko 200 azilanata, među kojima ima i dece, štrajkuje glađu. Azilanti prete da će nastaviti sa svojim protestom dok njihovi uhapšeni drugovi ne budu pušteni i dok se optužbe protiv njih ne odbace.
Ministar za imigraciona pitanja Australije Filip Rudok odbacio je optužbe azilanata da su njegovi policajci bili teško naoružani i da su koristili prekomernu silu.







