Izvor: Blic, 01.Nov.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Avion udario u dalekovod

Avion udario u dalekovod

Hrvatski avion koji prevozi poštu srušio se u nedelju uveče u Italiji, a sve tri osobe koje su se u njemu nalazile su poginule. Italijanska novinska agencija objavila je da se radi o pilotu Aleksandru Pejčiću (50), njegovoj supruzi Tatjani Sešek (50) i kopilotu Katji Popović (35).

U vreme poletanja oko uzletišta je bila gusta magla, a vidljivost oko 350 metara. Prema nezvaničnim informacijama, usled guste magle avion je udario u dalekovod.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
ANSA je javila da je avion nakon poletanja udario u žice dalekovoda i zatim se srušio u polje između Grasobija i bergamskog aerodroma 'Orio al Serio'.

Kako je javila ANSA pilot je nakon udara u dalekovod verovatno bio dovoljno priseban da avion usmeri u polje, jer bi u suprotnom udario u neku zgradu. Letelica je bila u vlasništvu privatne kompanije 'Trejd er' iz Velike Gorice.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.