Izvor: B92, 11.Avg.2008, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Avganistan: Poginulo osam civila

Kabul -- Osam civila poginulo je danas u vazdušnom napadu međunarodnih snaga pod američkom komandom u centralnom Avganistanu.

Kako su saopštile međunarodne snage, napad je izveden u provinciji Oruzgan, uporištu talibanskih pobunjenika u Avganistanu. "Pobunjenici su iz kuća postavili zasede pripadnicima međunarodnih snaga, zatim pobegli u obližnje selo, gde su držali 11 civila kao taoce, među kojima je bilo dece", kaže se u saopštenju.

Kako se navodi, međunarodne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << snage su zatražile podršku iz vazduha kako bi izvele napad protiv talibana, ne znajući za prisustvo civila.

Posle akcije, pripadnici avganistanskih snaga bezbednosti izvršili su pretres kuća u kojima su se skrivali talibani, kada im je troje preživelih civila saopštilo da je njih osmoro poginulo u napadu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Civili stradali u zračnim udarima u Afganistanu

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 11.Avg.2008

Najmanje osam civila poginulo je danas u zračnom udaru međunarodnih snaga pod američkim zapovjedništvom u središnjem Afganistanu, u pokrajini Oruzgan, jednom od preostalih uporišta talibanskih pobunjenika u toj zemlji. Napad je i ..

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.