Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Jul.2008, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Australija: Sredom pada moral
SIDNEJ - Istraživanje obavljeno na odelenju za psihologiju univerziteta u Sidneju, pokazalo je da su ljudi najpotišteniji sredom.
U ranijoj studiji utvrđeno je da je ponedeljak pre podne najomraženiji u sedmici, dok je petak uveče period radne sedmice kojem se svi najviše raduju.
Od učesnika istraživanja, kojih je bilo više stotina, zatraženo je da ocene svoje stanje duha tokom sedam dana u nedelji. Na osnovu dobijenih odgovora, istraživači su utvrdili da je sreda dan kada najvećem broju ljudi opadne moral. Ostalim danima varijacije u raspoloženju manje su izražene, prenele su agencije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







