Izvor: Blic, 11.Jul.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Asnar smenio vladu

Asnar smenio vladu

MADRID (Beta) - Rekonstrukcija vlade koju je u utorak sproveo španski premijer Hose Marija Asnar smenivši šest ministara, u prvi plan izbacila je Anu de Palasio.

Promena nije suštinska, ali je važna jer je do sada najveća koju je Asnar sproveo i pokazuje da premijer nije zadovoljan stanjem u zemlji, posebno ekonomijom. Na spoljnopolitičkom planu advokat i evro-poslanik Ana de Palasio zamenjuje Katalonca Žozepa Pikea, koji je bio bled, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ali izuzetno uspešan za vreme španskog predsedavanja EU. U oktobru 2001. njujorški dnevnik 'Vol Strit žurnal' Anu de Palasio uvrstio je među 14 najuticajnijih osoba u poslovnom svetu. Lekari su 2000. Ani de Palasio dijagnosticirali rak, a od tada se ona uspešno oporavila zahvaljujući lekovima i tretmanima hemoterapije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.