Ambasada: Građani Srbije u Egiptu su dobro

Izvor: NaDlanu.com, 04.Jul.2013, 01:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ambasada: Građani Srbije u Egiptu su dobro

Otpravnik poslova Ambasade Srbije u Kairu Miroslav Mitrović izjavio je da su svi građani Srbije koji su trenutno na odmoru u Egiptu dobro.

On je naveo da je ambasada u kontaktu sa turističkim vodičima u Hurgadi i egipatskim tur-operaterima u drugim letovalištima.„Niko od njih nije javio da je na bilo koji način ugrožen. Ipak ostaje na snazi sugestija ove ambasade, koja je istaknuta i na sajtu Ministarstva spoljnih poslova da bi naši građani koji ovde žive i turisti trebalo >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << da izbegavaju okupljanja na ulicama u gradovima," rekao je Mitrović.Prema njegovim rečima, ambasada je u stalnom kontaktu i sa srpskim građanima koji žive u Kairu i Aleksandriji i svi su dobro.„Mnogi od njih su ovih dana redovno išli na posao," dodao je on, napominjući da naši građani imaju telefone ambasade čije osoblje neprestano dežura.U Egiptu trenutno boravi oko 2.000 turista iz Srbije, a prema podacima Ministarstva spoljnih poslova, u toj zemlji živi 48 građana Srbije sa prijavljenim boravkom. Ambasada će pojačanim intenzitetom nastaviti da prati razvoj situacije u zemlji, eventualne implikacije po naše turiste i reagovaće na odgovarajući način.Izvor: Tanjug via B92

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.