ANONIMUS ZATAMNIO SAJT MINISTARSTVA PRAVOSUĐA

Izvor: Kurir, 24.Jan.2012, 10:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ANONIMUS ZATAMNIO SAJT MINISTARSTVA PRAVOSUĐA

BEČ - Sajt Ministarstva pravosuđa Austrije od ponedeljka naveče više nije dostupan posle napada hakerske grupe "Anonimus".

BEČ - Sajt Ministarstva pravosuđa Austrije od ponedeljka naveče više nije dostupan posle napada hakerske grupe "Anonimus".

Ova grupa je prethodno najavila da će napasti sajtove Ministarstva pravosuđa, privrede, kao i kancelara Vernera Fajmana.

Aktivisti "Anonimusa" koriste za svoje napade sistem >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << "Denial-of-Service". Naime, oni bombarduju servere sa ogromnim brojem upita, dok ne dođe do pada sistema.

Ovom akcijom "Anonimus" protestuje protiv međunarodnog sporazuma za borbu protiv internet piraterije i zaštite prava autora u SAD i EU.

Inače, "Anonimus" je prošle godine u više navrata napao sajtove austrijskih institucija i ima svoj ogranak u ovoj zemlji u grupi "AnonAustria". Između ostalih "Anonimus" je napao sajtove vladajuće Socijaldemokratske partije (SPO) i opozicionih Zelenih i Slobodarske stranke (FPO).

Takođe, ova grupa je upala i na servere zvaničnih institucija i objavila spisak privatnih podataka državnih službenika i političara.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.