Izvor: N1 televizija, 18.Sep.2017, 11:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ABBA planira "hologram turneju" 2019.
Švedska pop grupa planira svetsku turneju 2019. godine, više od tri decenije nakon poslednje zvanične turneje pre raspada 1982. godine. Članovi grupe, međutim, neće prisustvovati ovoj turneji, već će biti na sceni kao hologram.
Ova turneja može se nazvati i turnejom virtuelne stvarnosti. Članove benda na bini će predstavljati njihovi "digitalni avatari".
„To je savršeno. Možemo zajedno biti na sceni dok sam ja kod kuće i šetam psa“, rekao je Beni Anderson >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << iz grupe ABBA i dodao da će, ukoliko ovo uspe, sigurno biti još mnogo umetnika koji će želeti da nastupaju na ovaj način.
Do sada su hologrami bili korišćeni samo kada je umetnik mrtav, poput hologramskog nastupa repera Tupaka na festivalu Koačela 2012. godine ili Majkla Džeksona na dodeli Billboard nagrada 2015.
Međutim, na ovogodišnjim izborima u Francuskoj, predsednički kandidat Žan-Luk Melenšon koristio je tehniku holograma kako bi govorio na sedam skupova u isto vreme.
Tako će, iako su svi članovi nekadašnje grupe ABBA živi, oni biti projektovani hologramski ispred benda koji će svirati uživo, dok će glasovi biti uzeti iz ploča i audio snimaka sa njihove turneje po Australiji 1977. godine.
„To će biti kao da ste u 1977. godini, sa bendom koji svira uživo, pratećim vokalima, sjajnom scenografijom uz svetlo i zvuk, sve će biti kao da ste na koncertu uživo“, dodao je Anderson.
Izvor: Youtube/AbbaVEVO




















