Izvor: RTS, 15.Sep.2023, 10:45

Српским младићима претученим у Грачаници одређено полицијско задржавање

Двојици српских младића које су претукли припадници тзв. косовске полиције одређено је задржавање од 48 сати због наводног напада на полицајце.
Двојица повређених младића су у болници и даље им се указује помоћ и надгледа њихово здравствено стање, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << потврђено је РТС-у у болници у Грачаници.
Адвокат Миле Марковић наглашава да га тужитељка га није обавестила о мери задржавања који, према закону, након ове мере сутра морају изаћи пред истражног судију.
"Мислим да је ово мера застрашивања, за коју нема разлога. Задржавање у притвору се одређује за тежа кривична дела, а не за невезивање појаса. Ово је за мене несхватљиво", рекао је Марковић за Танјуг.
Марковић је додао да је тужитељка из Приштине, након узимања изјаве А. М., рекла да он може отићи на лекарски преглед, јер има проблема са крвним притиском, те да ће после тога бити пуштен кући.
Међутим, породица младића је адвоката јутрос обавестила да је након прегледа он ипак задржан у притвору.
Младићи су пребијени у самом центру Грачанице, на очиглед случаних пролазника, само зато што су затражили да се полицијска казна за саобраћајни прекршај напише на српском језику.
На то је један од полицајаца узвратио: "Знаш ли ти где живиш?" и почео да их удара, након чега су му се у пребијању придружила још двојица колега.
У извештају полиције тврди се да су двојица осумњичених мушкараца ухапшена су јер су ометали и физички напали двојицу полицајца док су обављали службене дужности, при чему су двојица полицајаца задобила телесне повреде и указали им је лекарска помоћ.
На лице места изашле су надлежне полицијске јединице и тужилац, који је осумњиченима одредио задржавање до 48 сати, а под надзором надлежне полицијске јединице им је указана лекарска помоћ, додаје се у извештају.
Случај је под истрагом.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.