Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Jul.2010, 12:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Лоренцен Рајт убијен, полиција отворила истрагу
МЕМФИС -
Полиција у Мемфису саопштила је да је бивши НБА кошаркаш Лоренцен Рајт убијен и да је отворила истрагу о том случају.
Рајт је нестао 18. јула, а његово тело пронађено је у среду у шумарку близу стамбеног блока. Полиција је сачекала са потврдом идентитета после >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << аутопсије, која је на основу зубне слике утврдила да је у питању кошаркаш. Као узрок смрти наведена је рана нанета пиштољем.
Рајт је имао 34 године и рођен је у Мемфису. Последњи пут је виђен око поноћи 18. јула. Његова породица поднела је пријаву о нестанку 22. јула, али су истражитељи рекли да не мисле да је у питању ишта сумњиво.
У саопштењу полиције наводи се да је са Рајтовог мобилног телефона позван број 911 за хитне случајеве, а истражитељи су утврдили да је позив дошао из шумарка у коме је играч пронађен.
Рајт је играо 13 година у НБА, за Лос Анђелес Клиперс, Атланту, Мемфис, Сакраменто и Кливленд. Одиграо је 778 утакмица и у просеку је бележио осам поена и 6,4 скока по мечу.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









