Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jul.2010, 13:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Аргентина легализовала хомосексуалне бракове
БУЕНОС АЈРЕС -
Аргентина је данас постала прва латиноамеричка држава која је легализовала бракове истополних партнера пошто је закон, после вишечасовне дебате, усвојен у парламенту.
Сенат је синоћ, после 15-часовне расправе, са 34 гласа за и 27 против усвојио закон >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << који је у мају прихваћен у доњем дому аргентинског парламента.
Током дебате, испред парламента су демонстрирале присталице обе стране, између којих је био кордон полицајаца, преко чијих су глава летела јаја и наранџе.
Нови закон омогућава истополним партнерима да усвоје дете, известили су локални медији.
Аргентина се том одлуком придружила Холандији, Белгији, Шпанији, Канади, Португалији, Јужној Африци, Норвешкој, Шведској и Исланду, у којима закон дозвољава брак истополних партнера.
Буенос Ајрес је познат као град отворен за геј популацију, с многим баровима и хотелима за хомосексуалце.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







