Русија инсистира на извозу хране и ђубрива на светска тржишта

Izvor: GradskeInfo.rs, 12.Nov.2022, 15:51

Русија инсистира на извозу хране и ђубрива на светска тржишта

Русија је данас поновила да инсистира на несметаном приступу светским тржиштима када је реч о њеном извозу хране и ђубрива, након темељне размене мишљења са званичницима УН у Женеви. Фото: Pixabay/ID 41330 Руско Министарство спољних послова није навело у саопштењу да ли је Москва спремна >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << да обнови Црноморску иницијативу договорену у јулу која је Украјини омогућила да настави извоз житарица, која истиче 19. новембра, пренео је Ројтерс.
УН наводе да је 10 милиона тона житарица и друге хране извезено из Украјине у складу са споразумом, што је помогло да се спречи глобална прехрамбена криза. Русија се, међутим, у више наврата жалила да су њене пошиљке житарица и ђубрива, иако нису директно на мети западних санкција, ефективно блокиране јер због санкција нема приступ финансијама, осигурању и лукама.
У саопштењу Москве се наводи да су украјинске пошиљке житарица и нормализација руског извоза пољопривредних производа саставни делови јединственог пакета мера за обезбеђивање глобалне прехрамбене сигурности.
Москва је додала да је током јучерашњих разговора потврђено да би само обезбеђивање несметаног приступа руске хране и ђубрива светским тржиштима омогућило постизање стабилизације цена и гаранција за будућу жетву.
Skromni prinosi kukuruza i na južnobanatskim njivama

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Русија инсистира на извозу хране и ђубрива на светска тржишта се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.