Izvor: RTS, 18.Nov.2024, 19:48

Гашић и министри из Казахстана обишли "Прву петолетку" у Трстенику

Министри одбране и индустрије и грађевине Казахстана посетили су, са српским колегом Братиславом Гашићем, предузеће "Прва петолетка-наменска" у Трстенику. У Министарству одбране је, претходно, потписан План билатералне војне сарадње за 2025. годину. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Братислав Гашић је са министром одбране Републике Казахстан генерал-пуковником Русланом Жаксиликовим и индустрије и грађевине Канатом Шарлапаевим, обишао предузеће "Прва петолетка-наменска" у Трстенику. 
Генерална директорка предузећа Анђелка Атанасковић представила је министрима део програма "Петолетке".
Гашић је истакао важност продубљивања сарадње у области одбрамбене индустрије Србије и Казахстана, што је од интереса за обе стране.
Током данашњег састанка с министрима из Казахстана потписан је План билатералне војне сарадње за 2025. годину. 
Гашић је истакао да је сарадња у области одбране између наше две земље врло добра, уз значајан потенцијал за даље јачање. 
Посебно је нагласио да су два Министарства одбране разменила предлоге могуће сарадње у наредном периоду и да је као резултат заједничке посвећености потписан План билатералне војне сарадње за 2025. годину.
Касим Жомарт Токајев, председник Казахстана, данас и сутра борави у званичној посети Србији.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.