Izvor: RTS, 27.Jun.2024, 09:14

Ухапшена четворица чувара и доктора затвора у Падинској скели због сумње да су повезани са смрћу затвореника

Четворица чувара и докторка у затвору у Падинској скели ухапшени су због сумње да су повезани са смрћу С. Б. (74) у том затвору 4. фебруара ове године, потврдио је за РТС главни јавни тужилац Вишег јавног тужилаштва у Београду Ненад Стефановић.
Стефановић >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је навео да су осумњичени ухапшени по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције ВЈТ у Београду у сарадњи са Управом за извршење кривичних санкција Министарства правде због сумње да су извршили кривично дело несавестан рад у служби, прецизирао је Стефановић.
Додао је да је осумњиченима одређено задржавање до 48 сати у ком року ће бити саслушани пред поступајућим јавним тужиоцем.
Више јавно тужилаштво у Београду већ води истрагу против тројице осумњичених, који су делили затворску ћелију са С. Б., јер су га тукли и злостављали у више наврата услед којих повреда је преминуо.
Они се терете за тешко убиство.
Седамдесетчетворогодишњи С. Б., који је служио прекршајну казну у КПЗ "Падинска скела", преминуо је у затвору 4. фебруара, а обдукцијом је утврђено да је умро насилном смрћу.
Тројица 20-годишњака, с којима је делио ћелију, осумњичена су за тешко убиство. Сумња се да су жртву свакодневно психички, физички и сексуално злостављали, пошто више није имао новца да им купује намирнице у затворској кантини.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.