Izvor: RTS, 01.Mar.2024, 19:28

Ученик Математичке гимназије донео сребро са такмичења у Румунију

На 15. Румунском мастеру из математике за средњошколце, ученик Математичке гимназије у Београду Гвозден Лапчевић освојио је сребрну медаљу.
У Букурешту је одржан 15. Румунски мастер из математике за средњошколце на којем се такмичило 80 ученика >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << из 12 земаља.
Ученик Математичке гимназије у Београду Гвозден Лапчевић освојио је сребрну медаљу.
Остала три члана екипе из Србије, Новак Деспотовић, Нина Шушић и Стефан Шебез, добили су похвале.
Победник такмичења је екипа Сједињених Америчких Држава, док су друго место заузели средњошколци из Кине.
Иначе, Румунски мастер из математике једно је од најважнијих средњошколских математичких такмичења у свету.