Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Dec.2010, 16:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Старачки дом за проститутке
МЕКСИКО СИТИ -
Једна бивша мексичка проститутка отворила је старачки дом за своје колегинице које престају да се баве тим послом, пише мексичка штампа.
"Лепотице ноћи" у главном граду Мексика које желе да се пензионишу могу да нађу уточиште у "Кући лепих цветова", >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << старачком дому који је отворила Кармен Муњоз, која је и сама некада зарађивала продавајући своје тело.
На ову идеју је дошла када је видела да су многе њене колегинице приморане да под старе дане живе као бескућнице или да се и даље проституишу како би преживеле.
Да би остварила своју замисао, Кармен је морала да придобије подршку градских власти.
Пре три године, коначно је успела да отвори ово склониште за жене са улице.
Тадашњи градоначелник јој је уступио стару, запуштену зграду коју је она потпуно реновирала.
Старачки дом сада може да прими до 45 жена. За улазак у овај дом заинтересоване треба да испуне свега два услова: да су бивше проститутке и да имају више од 60 година.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

















