Het-trik Gecea uveselio Subotića, i Kuzmanović sa švabama u četvrtfinalu Kupa

Izvor: Blic, 20.Dec.2012, 15:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Het-trik Gecea uveselio Subotića, i Kuzmanović sa "švabama" u četvrtfinalu Kupa

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda plasirali su se u četvrtfinale Kupa Nemačke pošto su u osmini finala savladali Hanover sa čak 5:1.

Četa Jirgena Klopa najavila je uspeh već u 3. minutu kada je Mario Gece postigao prvi od tri gola.

Blažikovski je u 18. minutu sugerisao Hanoveru da se ne nada čak ni produžecima, a Gece ih je novim pogotkom u 40. minutu poslao na topli čaj u svlačionice.

Kada je Dijuf u 79. minutu smanjio na 3:1 retko ko je od navijača >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Borusije verovao da gosti mogu do preokreta, jer je tim za koji je nastupao i Neven Subotić igrao sjajno.

I bili su u pravu pošto je Gece i trećim golom poslao sebe i saigrače u četvrtfinale, a Levandovski je u poslednjim trenucima meča, onako, više za sebe, još jednom zatresao mrežu Hanovera.

Zdravko Kuzmanović igrao je svih 90 minuta u pobedi Štutgarta nad Kelnom od 2:1, dok je Volfsburg istim rezultatom ali na neuporedivo teži način eliminisao Leverkuzen.

Junak meča bio je Dost koji je u zaustavnom vremenu razveselio promrzle navijače "vukova".

U četvrtfinale se plasirao i Bohum koji je sa lakih 3:0 eliminisao Minhen.

Kup Nemačke, osmina finala:

Bohum - Minhen 1860 3:0 (1:0)

(Dedić 30, Maltric 75, 78)

Volfsburg - Bajer Leverkuzen 2:1 (0:1)

(Traš 78, Dost 90 - Fagner 31ag)

Borusija Dortmund - Hanover 5:1 (3:0)

(Gece 3, 40, 85, Blažikovski 18, Levandovski 90 - Dijuf 79)

(Feč 76, Fogler 85)

Povezane vesti: Bundes: Rud čeka Raula, Leverkuzen protiv tradicije Subotić strelac, Bajer rasturio Pirmasens 11:1!
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.