Izvor: Mondo, 13.Apr.2017, 08:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: Neka protesti traju što duže
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava ulične proteste, da je obaveza države da obezbedi demokratska pravila za šetnju i demokratsko obraćanje. "Nijedan biznismen ne finansira SNS".
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Premijer Vučić je poručio da će on dav nastavi svoj posao.
Bez reformi ne bi bilo penzija
Premijer Vučić rekao je danas da plata i penzija ne bi ni bilo da nisu sprovedene reforme, te najavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da će i tokom ove godine ponovo biti povećanja. On je, odgovarajući na pitanja novinara posle otvaranja naplatne rampe "Beograd" u Vrčinu, ukazao da su plate, nakon mera fiskalne konsolidacije danas veće za nekih 23 evra nego 2012., posebno u privatnom sektoru. Rekao je da su u javnoj administraciji na istom nivou, ali i konstatovao da su neki ljudi uspeli da povećaju primanja u javnom sektoru kroz povećanje bonusa i drugim raznim trikovima. S tim u vezi je pomenuo RTS i EPS, u kojima su na takav način sačuvana primanja, ali ne svima, kako je dodao nisu sačuvana za kamermane ili radnike u Kolubari, već onima u administraciji, visoko pozicioniranim novinarima i slično. "To nismo uspeli da ispratimo. Nisu sebi smanjivali primanja de fakto", kritikovao je Vučić. Kazao je da će plate rasti mnogo brže i jasnije, a što se penzija tiče preneo je da 71 odsto penzionera sada ima istu ili višu penziju nego ranije, a da je cilj da se taj broj poveća u ovoj godini na 80 odsto.
Pogledaj vesti o: Srpska Napredna Stranka
Vučić: Pozdravljam i podržavam proteste
Izvor: Beta, 13.Apr.2017
Izabrani predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da pozdravlja i podržava proteste koji se održavaju u Beogradu i drugim gradovima Srbije i da se nada da će trajati što duže, a naveo je i da neće biti organizovani nikakvi kontramitinzi.On je novinarima u Vrčinu rekao da je sve normalno...






