Izvor: RTS, 25.Jun.2021, 15:34

Reakcije na događaj ispred Predsedništva Srbije

Predstavnici političkih stranaka oglasili su se povodom dolaska lidera Narodne stranke Vuka Jeremića i članova njegove stranke u Predsedništvo, gde su pozvali predsednika Vučića da izađe ispred zgrade ili da dođe na TV duel.
Član Glavnog odbora SNS-a Petar Petković ocenio je da je današnji dolazak rukovodstva Narodne stranke predvođenih Vukom Jeremićem u Predsedništvo pokušaj, kako navodi, "političke kukavice" da isprovocira >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << predsednika Aleksandra Vučića.
Petković navodi da je Jeremić pomislio da može da udari na mnogo jačeg od sebe u svakom pogledu.
Naglašava da je ponosan na predsednika Vučića koji se nikada ni većima od sebe s puta nije sklanjao.
Internacionalni sekretar i član Predsedništva Srpske napredne stranke Jadranka Joksimović kaže da su Vuk Jeremić i njegove partijske kolege današnjim ponašanjem pokazali profil nedemokratskog, necivilizovanog i nasilnog političara i stranke.
"Deprimirajuća je činjenica da je takva ličnost bila na čelu srpske diplomatije tokom važnih perioda naše skorije prošlosti, i pored brojnih pogrešnih nečinjenja i još pogrešnijih činjenja, ovakvi ljudi su naneli značajnu štetu ugledu i interesima naše zemlje i građana", rekla je Joksimovićeva.
Ponašanje rukovodstva Narodne stranke je u najmanju ruku sramno, kaže ministar finansija i funkcioner SNS-a Siniša Mali.
"Podrška predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću, jer je stoički, hrabro i dostojanstveno izdržao napade grupe u delirijumu, koju je predvodio Vuk Jeremić, pokušavajući da izazove nasilje kako bi stvorio utisak žrtve", napisao je Mali na Instagramu.
Šef poslaničke grupe SPS-a Đorđe Milićević saopštio je večeras da najoštrije osuđuju upad predstavnika Narodne stranke na čelu sa Vukom Jeremićem u zgradu Predsedništva.
"Pitamo se nije li to onaj najavljeni revanšizam kao program nazovi opozicije koju Jeremić predvodi", upitao je Milićević. 
I Pokret socijalista je reagovao povodom dolaska lidera Narodne stranke ispred Predsedništva i u saopštenju ocenio da je Vuk Jeremić pokazao kako bi Srbija izgledala da je on na vlasti.
PS navodi da Jeremić i njegova grupa nisu uspeli da obave posao po koji su došli u Predsedništvo i poručuje da se 5. oktobar više neće ponoviti. 
Povodom događaja ispred Predsedništva, reagovala je i potpredsednica Vlade Zorana Mihajlović i rekla da je Jeremić današnjom provokacijom na delu pokazao svoju uličarsku politiku u kojoj, umesto programa, nudi nasilje, pretnje i zastrašivanje.

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Brnabić: Deo opozicije grupisan oko Jeremića i Đilasa pokazuje ogromnu agresivnost

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Jun.2021

Predsednica Vlade Ana Brnabić ocenila je kao ozbiljan incident današnji dolazak predstavnika Narodne stranke na čelu sa Vukom Jeremićem na radno mesto Aleksandra Vučića u nameri, kako je rekla, da ga linčuju, jer sigurno nisu došli sa njim da razgovaraju...Brnabić je rekla da se najpre nasmejala...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Vukadinović: Sukob Vučića i Jeremića pokazao na šta nam se sveo politički život

Izvor: N1 televizija, 26.Jun.2021, 10:36

Urednik "Nove srpske političke misli" i bivši poslanik Đorđe Vukadinović ocenio je u Novom danu da je jučerašnje suočavanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Narodne stranke Vuka Jeremića pokazalo "na šta nam se sveo politički život" kao i da je važan indikator "dokle...

Nastavak na N1 televizija...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.