Izvor: Luftika.rs, 22.Maj.2025, 10:06

Batinaši nisu junaci: Protest pred prostorijama SNS-a u 17h

Nakon pritisaka državnog vrha na sud posle određivanja kućnog pritvora za troje aktivista i poziva na kontra-blokiranje novosadske palate pravde od ponedeljka, oglasila su se brojna udruženja, pokreti, partije, zborovi građana.
Oni su pozvali na protestnu šetnju. Okupljanje je u 17 časova ispred prostorija SNS-a na Bulevaru oslobođenja.
Najviši, što državni, što partijski zvaničnici SNS-a, posle saopštenja da je troje aktivista prebačeno u kućni pritvor, >> Pročitaj celu vest na sajtu Luftika.rs << poručili su da su “ekstremisti pušteni iz pritvora zbog toga što blokaderi danima vrše pritisak na sudstvo i tužilaštvo” a da četvoricu batinaša koji su izašli iz stranačkih prostorija i potom napali novosadske studente (pri čemu je jednoj studentkinji slomljena vilica) treba slaviti kao junake.
Predsednik Srbije je na Instagramu objavio “Sloboda junacima” i naveo imena batinaša uz poruku “zatvor blokaderskim teroristima”.
Slobodan univerzitet: Danas branimo ne samo studente – već pravo svih nas da se ne bojimo na ulici
– Zbog šokantne izjave predsednika da batinaši iz SNS-a koji su pretukli studentkinju bejzbol palicom treba da budu pušteni i slavljeni kao junaci, pozivamo sve slobodne građane i građanke da dignu glas – saopštio je Slobodan univerzitet i poručio:
– Batinaši nisu junaci. Oni koji tuku studente – nisu heroji. Oni koji opravdavaju nasilje – ugrožavaju budućnost ove zemlje.
Mesto okupljanja: prostorije SNS-a na Bulevaru oslobođenja.
Slobodan univerzitet poručuje: “Ne damo studente! Stop nasilju! Dosta je batina – dosta je straha!”
– Ponesite transparente, zviždaljke, bubnjeve, energiju i – solidarnost. Jer danas branimo ne samo studente – već pravo svih nas da se ne bojimo na ulici – zaključuju.
Podsećamo, u noći između 27. i 28. januara, batinaši koji su izašli iz prostorija SNS-a napali su studente pri čemu je studentkinji novosadske Akademije umetnosti slomljena vilica. Tog dana ostavke su podneli premijer Vučević i gradonačelnik Novog Sada, a organizovan je i veliki protest, takođe ispred SNS-a na Bulevaru oslobođenja.
Izvor: Moj Novi Sad
Vučević traži blokadu novosadskog suda zbog SNS aktivista u pritvoru

Pogledaj vesti o: Srpska Napredna Stranka

Nastavak na Luftika.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Luftika.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Luftika.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.