Zvezda ubedljiva u Nišu, raspucani Pešić

Izvor: RTS, 05.Nov.2017, 10:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Nišu ekipu Radničkog sa 4:0 u okviru 16. kola Superlige Srbije.
Crvena zvezda je rutinski i na relativno lak način upisala tri boda, koji je drže na vrhu tabele Superlige Srbije.

Gosti iz Beograda su bili dosta raspoloženi za igru, što su najbolje pokazali kroz dominaciju poseda, ali i šanse za pogodak koje su stvarali.
Koban po Nišlije >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bio je tandem Pešić-Kanga koji je zaslužan za sva četiri gola Zvezde.
Tri gola za crveno-bele postigao je Pešić, dok je jednom mrežu Radničkog zatresao Kanga.
Zvezda, iako umorna nakon nedavnog gostovanja Arsenalu u Londonu, bila je za klasu bolji protivnik u ovom meču.
Nakon raspucanog prvog poluvremena u kojem je postigla tri gola, crveno-beli su u drugom delu susreta "odrađivali posao", imali kontrolu poseda i limitirali protivnika na što manji broj šansi.
Nakon 16. odigranih kola, Crvena zvezda je prvoplasirana na tabeli sa 43 osvojena boda, što je četiri boda više od "večitog" rivala Partizana.
Naredni ligaški meč Zvezda igra 18. novembra protiv Rada na stadionu "Rajko Mitić", dok je Radnički istog dana gost u Lučanima.
Tok meča:
18.55 – Kraj meča. Ubedljiva pobeda Zvezde od 4:0 na gostovanju u Nišu.
18.34 – GOOOOOL! Treći gol Pešića na meču u 74. minutu.
Ponovo je Kanga arhitekta gola Zvezde, pošto je uposlio Pešića koji je izašao lice u lice sa golmanom Radničkog, kojeg je nakon par driblinga savladao.
18.06 – Počelo je drugo poluvreme.
17.48 – Završeno je prvo poluvreme na stadionu "Čair", Zvezda vodi sa 3:0.
Gosti su bili za klasu bolji protivnik u prvih 45. minuta.
Nakon prvih dvadesetak, koji su protekli u odmeravanju snaga i bez pravih prilika, Zvezda je sve konkretnije pretila po gol Nišlija.
Najviše problema po gol domaćina stvaraju Kanga i Pešić, koji odlično sarađuju na meču i koji su najzaslužniji za Zvezdino ubedljivo vođstvo.
17.43 – GOOOL! Pešić ponovo strelac. Ovoga puta sa bele tačke dovodi Zvezdu u prednost od 3:0 od 41. minuta.
17.38 – GOOOL! Zvezda je duplirala prednost u Nišu! Strelac Pešić u 37. minutu na odličnu asistenciju Kange.
17.26 – GOOOL! Zvezda vodi u Nišu! Strelac gola je Kanga koji se najbolje snalazi u šesnaestercu protivnika na asistenciju Milića u 25. minutu meča.