
Izvor: Sportske.net, 22.Maj.2016, 19:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TBL - Micov srušio šampiona!
Košarkaši Galatasaraja eliminisali su Pinar Karšijaku u četvrtfinalu plej-ofa turske košarkaške lige (TBL), a sjajnu partiju u odlučujućoj utakmici prikazao je srpski internacionalac Vladimir Micov.
Prošlosezonski šampion Turske završio je takmičenje u četvrtfinalu ovosezonskog plej-ofa, pošto je u odlučujućoj utakmici poražen od strane Galatasaraja.
Galatasaraj je u trećem, odlučujućem >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << susretu četvrtfinalne serije slavio sa 77:62 (22:16, 13:11, 23:17, 19:18) pa je posle preokreta uspeo da eliminiše šampiona i plasira se u polufinale.
Odlazeći šampion Turske dobio je prvu utakmicu u Istanbulu i bio na dobrom putu da sa 2:0 u seriji eliminiše Galatasaraj ali je onda usledio obrt.
Ekipa Ergina Atamana najpre je preživela gostovanje u "Karšijaka Areni", a potom je u odlučujućem meču slavila zahvaljujući sjajnoj partiji Vladimira Micova koji je predvodio istanbulske "Lavove" do polufinala.
Srpski internacionalac iz redova Galatasaraja postigao je 15 poena u pobedi nad Karšijakom, a pratili su ga Stefon Lazme sa 14 i Erik Mekolum sa 12 poena.
Protivnik Galatasaraja u polufinalu biće Fenerbahče, a prva utakmica u "Fenerbahče Areni" zakazana je za 25. maj. Dan ranije Anadolu Efes dočekuje Darušafaku u prvom susretu drugog polufinalnog para.